SLOVENIJA
BELGIJA
PORTUGALSKA
VELIKA BRITANIJA

OBISK PREDSTAVNIKOV PARTNERSKIH ŠOL V OKVIRU PROJEKTA COMENIUS »REACH FOR THE ARTS«

V prihodnjem tednu bo življenje in delo na naši šoli potekalo malo drugače. Po obnovljenih hodnikih šole bo slišati različne evropske jezike, saj k nam prihajajo gostje iz Francije, Portugalske, Velike Britanije, Belgije in Turčije. Naši učenci se bodo naučili nekaj besed njihovih jezikov, spoznavali bodo njihovo kulturo, se z njimi družili in ustvarjali.

Goste bomo v šoli pozdravili v ponedeljek v poznih popoldanskih urah. V torek se bomo vsi zbrali na osrednjem kulturnem dogodku, ko bo šolski gledališki klub predstavil igro Martin Krpan. Gostje si bodo ogledali šolo in obiskali naše učence. Učenci iz tujih držav se bodo v sredo pridružili 5. razredu in bodo skupaj preživeli dan ob spoznavanju jezikov, ustvarjanju v likovnih delavnicah ter na sprehodu po poti Pikapolonice. V popoldanskih urah bomo goste popeljali po bližnji okolici – po Raki, v Krško in v Kostanjevico. V četrtek dopoldne si bomo ogledali lepote Bleda, popoldne pa znamenitosti Ljubljane.

Veselimo se prijetnega druženja, učenja in raziskovanja umetnosti in kulturne dediščine.

ZLOŽENKA