EKO ŠOLA KOT NAČIN ŽIVLJENJA

Ekošola je projekt evropskega združenja in je sestavni del prizadevanj Evropske unije za okoljevarstveno izobraževanje. Pomeni uresničitev ciljev okoljske vzgoje, ki so opredeljeni v nacionalnem učnem programu okoljske vzgoje. Ti se uresničujejo v praksi, v življenju. To je najbolj konkreten primer, kako lahko učni načrt v življenju šole zaživi.

Osnovna šola Raka uresničuje ekološke cilje že nekaj let v sklopu ekološke skupine GAJA, ki jo vodi koordinatorica EKO šole Jadranka Kržan. V letu 2007 smo se priključili ostalim EKO šolam v Sloveniji z željo, da z nadaljnjim delom pridobimo EKO zastavo.

V  projekt so vključeni predšolski otroci, učenci in vsi zaposleni delavci na šoli.

Z  različnimi akcijami:

{   zbiranje odpadnega papirja, kartuš, tonerjev, plastičnih zamaškov in steklenic,

{   urejanje učilnic, igralnic in okolice šole,

{   skrb za šolske prostore,

{   uporaba odpadnih materialov,

želimo biti  prijazni do narave in bogatiti medsebojne odnose.

Z vključitvijo v projekt EKO ŠOLA KOT NAČIN ŽIVLJENJA smo naredili korak naprej k ohranjanju in varovanju narave, naravne in kulturne dediščine.

EKOŠOLA DAJE UČENCEM IN PREDŠOLSKIM OTROKOM PRILOŽNOST, DA ZNANJE, KI GA PRIDOBIJO V ŠOLI IN V VRTCU, UPORABIJO V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU.