info@os-raka.si

Sodelovanje s starši

Sodelovanje med vrtcem in starši je pomemben vidik kakovosti predšolske vzgoje, saj prav to sodelovanje veliko prispeva k ustreznemu dopolnjevanju družinske in institucionalne vzgoje.

Ker si želimo obojestranskega zaupanja in spoštovanja, pri snovanju programov prisluhnemo mnenju in stališčem staršev. Starši pa morajo upoštevati meje svojega soodločanja in ne smejo posegati v strokovno avtonomnost vrtca.

Načini sodelovanja in povezovanja s starši:

Strokovna srečanja

• roditeljski sestanki,
  • individualne pogovorne ure,
  • predavanja z aktualno vsebino

Na srečanjih boste dobili poglobljene informacije o otroku, njegovem bivanju v vrtcu ter o vzgoji. Individualne pogovorne ure in razgovori bodo organizirani v dogovoru s starši na prvem roditeljskem sestanku ali individualno glede na potrebe staršev.

Druženje s starši:

• skupna srečanja v ustvarjalnih delavnicah,
  • praznovanja in prireditve (veseli december, materinski dan, zaključek leta, pohodi),
  • predstavitev poklicev otrokom,
  • prisotnost staršev v oddelku ob uvajanju otroka

Skupna druženja in srečanja so priložnost za sproščeno in neposredno sodelovanje otrok, staršev in pedagoških delavk.Ob skupnih aktivnostih starši spoznavajo nekatere načine dela v vrtcu, prav tako pa lahko preizkusijo svoje ustvarjalne sposobnosti, se predajo igri in spominom na svoje otroštvo.

Druge oblike  sodelovanja:

• kotički za starše (obvestila, kratka vsebina vsakodnevnih dejavnosti, jedilnik, fotografije … ),
  • pisna obvestila,
  • vsakodnevne kratke izmenjave informacij,
  • pomoč pri zbiranju odpadnega materiala (papir, zamaški, tulci, blago, volna … ).

Svet staršev

Starši otrok vseh oddelkov vrtca bodo imeli predstavnika v Svetu staršev šole in bodo lahko tudi preko svojega predstavnika uresničevali skupne interese.

Zadnja sprememba:  03.09.2009