SLOVENIA

GALLERY

COMENIUS

»REACH FOR THE ARTS PROJECT«

Art has been present in the lives of humans since prehistoric times. It makes life more pleasurable and is an important aspect of a nation's identity. Being members of different European countries and nations, we feel that art is a great point to start exploring our own culture as well as cultures of all nations involved in the project.

With this project we would like pupils to develop skills on different areas of arts. We have started of with painting and we will contine with literature, music and folklore. Pupils will broaden their knowledge about domestic as well as foreign artists.

This project will provide pupils and staff with the opportunity to develop their knowledge and understanding of different European cultures and languages which would otherwise not be possible. We believe the international cooperation will help enhance pupils' creativity through inquiring techniques, different sources of knowledge, sharing experience during the meeting and working together. Pupils and teachers will improve their practical skills in foreign languages. Communicating with peers of different nationalities pupils will be able to overcome the fear of speaking with people from other backgrounds.

Some concrete objectives of the partnership:

-         to know works of artists from the different countries involved in the partnership,

-         to develop language skills in the mother tongue, in teh language of communication and in the languages of the countries involved,

-         to promotee attitudes which avoid racism and xenophobiaand stimulatethe spirit of an European Citizenship.

PROJEKT COMENIUS VEČSTRANSKA ŠOLSKA PARTNERSTVA

»REACH FOR THE ARTS«

MAREC 2011

Od ponedeljka, 14.3. 2011, do petka,18.3. 2011, bomo v OŠ Raka gostili učence in učitelje iz šestih šol iz različnih držav, ki so prav tako kot mi, vključene v projekt Comenius (več).

OKTOBER 2010

Osnovna šola Raka bo v šolskih letih 2010/2011 in 2011/2012 vključena v projekt Comenius z naslovom »Reach for the Stars«. V tem projektu bo sodelovalo šest šol iz šestih različnih evropskih držav (Velika Britanija, Francija, Belgija, Portugalska, Turčija, Slovenija). Dve  se bomo ukvarjali z raziskovanjem slovenske likovne umetnosti, književnosti, glasbe ter kulturne dediščine. Hkrati bomo spoznavali vsa ta področja umetnosti ter kulturno dediščino držav partneric, in sicer skozi izdelke, ki jih bodo za nas ob raziskovanju lastne kulture pripravili učenci šol, s katerimi sodelujemo. Izsledke raziskovanja bomo objavljali na skupni spletni strani, kjer si bomo lahko pogledali svoje izdelke in izdelke šol partneric.

V času trajanja projekta se bomo vse šole partnerice obiskale.

Tako bomo že od 22. do 27. novembra štirje učenci, dve učiteljici in ravnateljica obiskali šolo v Franciji.

Priprava na obisk že poteka. Učenci skupaj z mentorico pridno pripravljajo predstavitev, s katero bodo predstavili našo državo in našo šolo. Učenci bodo pripravili tudi predstavitev znanega slovenskega likovnega umetnika, Toneta Kralja.

Cilji partnerstva:

- učenci bodo bolje spoznali umetnike iz svojih držav in iz držav partneric,

- razvijali bodo jezikovne spretnosti v maternem in tujem jeziku,

- spoznali bodo nekaj osnovnega besedišča jezikov držav partneric,

- ob spoznavanju tujih kultur se bodo zavedali lastne kulture in bodo ob sodelovanju s predstavniki tujih kultur razvijali pozitiven odnos do njih,

- usvajali bodo veščine IKT,

- učence bomo spodbujali k aktivnemu državljanstvu.

V mesecu februarju 2011 bo naša šola gostila srečanje šol partneric. Takrat nas bodo obiskali predstavniki vseh šol partneric. Predstavili jim bomo svoj kraj, za njih pripravili kulturno prireditev in jim prikazali življenje in delo na naši šoli.

Takšen je načrt za prihodnjih nekaj mesecev. O nadaljnjem dogajanju v zvezi s tem projektom vas bomo sproti obveščali.

Pripravila: Barbara Šešet, prof.

Zadnja sprememba:  20.09.2012