PROJEKT COMENIUS VEČSTRANSKA ŠOLSKA PARTNERSTVA

»REACH FOR THE ARTS«

Osnovna šola Raka bo v šolskih letih 2010/2011 in 2011/2012 vključena v projekt Comenius z naslovom »Reach for the Stars«. V tem projektu bo sodelovalo šest šol iz šestih različnih evropskih držav (Velika Britanija, Francija, Belgija, Portugalska, Turčija, Slovenija). Dve  se bomo ukvarjali z raziskovanjem slovenske likovne umetnosti, književnosti, glasbe ter kulturne dediščine. Hkrati bomo spoznavali vsa ta področja umetnosti ter kulturno dediščino držav partneric, in sicer skozi izdelke, ki jih bodo za nas ob raziskovanju lastne kulture pripravili učenci šol, s katerimi sodelujemo. Izsledke raziskovanja bomo objavljali na skupni spletni strani, kjer si bomo lahko pogledali svoje izdelke in izdelke šol partneric.

V času trajanja projekta se bomo vse šole partnerice obiskale.

Tako bomo že od 22. do 27. novembra štirje učenci, dve učiteljici in ravnateljica obiskali šolo v Franciji.

Priprava na obisk že poteka. Učenci skupaj z mentorico pridno pripravljajo predstavitev, s katero bodo predstavili našo državo in našo šolo. Učenci bodo pripravili tudi predstavitev znanega slovenskega likovnega umetnika, Toneta Kralja.

Cilji partnerstva:

- učenci bodo bolje spoznali umetnike iz svojih držav in iz držav partneric,

- razvijali bodo jezikovne spretnosti v maternem in tujem jeziku,

- spoznali bodo nekaj osnovnega besedišča jezikov držav partneric,

- ob spoznavanju tujih kultur se bodo zavedali lastne kulture in bodo ob sodelovanju s predstavniki tujih kultur razvijali pozitiven odnos do njih,

- usvajali bodo veščine IKT,

- učence bomo spodbujali k aktivnemu državljanstvu.

V mesecu februarju 2011 bo naša šola gostila srečanje šol partneric. Takrat nas bodo obiskali predstavniki vseh šol partneric. Predstavili jim bomo svoj kraj, za njih pripravili kulturno prireditev in jim prikazali življenje in delo na naši šoli.

Takšen je načrt za prihodnjih nekaj mesecev.  O nadaljnjem dogajanju v zvezi s tem projektom vas bomo sproti obveščali.

Pripravila: Barbara Šešet, prof.