Ni nesreča, če umreš z neizpolnjenimi sanjami, nesreča je, če ne sanjaš.
Ni sramota, če segaš za zvezdami, sramota je, če nimaš zvezd, za katerimi
bi segal."
                                                                  Benjamin Mays (1894-1984)

TEDEN OTROKA

V sredo, 6.10.2010, je na šoli potekalo predavanje o Eskimih, ki ga je vodila ga. Andreja Rustja. Z Inuiti in ne Eskimi, kot nas je poučila ga. Andreja, saj beseda Eskim pomeni tisti, ki je surovo meso, je preživela vso jesen in zimo in spoznala njihove običaje in navade. S seboj je prinesla tipično obleko Inuitov, kožo severnega jelena, registrsko tablico motornih sani, nož za rezanje mesa in učbenik, s katerim poučujejo tamkajšnje otroke. Poskusili smo tudi "eskimski" kruh, ki je narejen iz moke, vode in kitove masti. Kot zanimivost nas je naučila nekaj inuitskega besednjaka, ja = li, medved = nanuk. Inuiti zaradi prehranjevanja, skoraj izključno z mesom na jedilniku dočakajo le okoli 35 let. Deklice pa rojevajo že pri dvanajstih. V svojo kulturo sprejemajo tudi vzorce iz naše. Tako se vozijo z  motornimi sanmi, hodijo v šolo in gledajo televizijo.

Učenci so bili nad predavateljico navdušeni in bi si želeli še več podobnih predavanj.