Ministrstvo za šolstvo in šport je na javnem razpisu za razvoj in izvedbo svetovanja in podpore šolam, e-gradiv ter usposabljanje učiteljev za uporabo IKT pri poučevanju in učenju predvidoma za obdobje 2008–2013 (Ur. l. RS, št. 110/08, 21. 11. 2008, sprememba Ur. l. RS, št. 1/2009, 9. 1. 2009) izbralo projekte, katerih cilj je nadgradnja obstoječih dejavnosti na področju usposabljanja učiteljev in drugih strokovnih delavcev ter na področju svetovanja, didaktične podpore in tehnične pomoči vzgojno-izobraževalnim zavodom. Obe področji – izobraževanje in svetovanje – bosta v okviru Središča za e-šolstvo na vzgojno-izobraževalnih zavodih potekali vzporedno in povezano pod skupnim imenom projekta E-šolstvo.

Cilji projekta so:

1. izobraževanje oz. usposabljanje:

• standard e-kompetentni učitelj (osnovna uporaba, splošno didaktična uporaba, specialno didaktična uporaba pri pouku),
  • standard e-kompetentni računalnikar-organizator informacijskih dejavnosti,
  • e-kompetentno vodenje informatizirane šole;

2. dejavnosti svetovanja:

• svetovanje pri vodenju informatizirane šole (načrtovanje dejavnosti in izvajanje informatizacije šole),
  • didaktična podpora in svetovanje učiteljem, vzgojiteljem, učencem in drugim za uporabo IKT pri poučevanju in učenju,
  • tehnična podpora in pomoč.

Naša šola se je v projekt vključila v šol. letu 2009/10. Oblikovali smo šolski razvojni tim (ŠRT), ki ga sestavljajo:

• vodja Marko Bizjan, računalnikar,
  • Milvana Bizjan, ravnateljica,
  • Nina Bajt, učiteljica 1. triade,
  • Polona Baznik Dvojmoč, vrtec.

Svetovalec MŠŠ za našo šolo je g. Marjan Cerinšek.

Za šolsko leto 2010/11 so na področju razvoja IKT predvidene naslednje dejavnosti:

• ugotovitev stanja na področju uporabe IKT pri pouku in drugih dejavnostih,
  • popis materialnih potreb, nadaljevanje sistematičnega opremljanja s strojno opremo v okviru novih razpisov MŠŠ,
  • postavitev novega šolskega omrežja, postavitev brezžičnega omrežja,
  • IKT oprema računalniške učilnice,
  • IKT oprema kabinetov in učilnic,
  • IKT oprema uprave,
  • posodabljanje programske opreme,
  • priprava seznama uporabnih e-gradiv po predmetnih področjih,
  • posodabljanje učnih načrtov z vključevanjem IKT,
  • oživitev uporabe računalniške učilnice pri vseh predmetih,
  • predstavitev primerov dobrih praks – možnosti uporabe IKT pri pouku v razredu, v računalniški učilnici, predstavitev didaktične uporabe interaktivne table,
  • izobraževanje učiteljev in drugih strokovnih delavcev za delo z e-gradivi,
  • izobraževanje učiteljev in drugih strokovnih delavcev za uporabo različnih programskih orodij,
  • organizacija svetovanj v okviru E-šolstva (i-Table, spletna učilnica)
  • sodelovanje v projektih, natečajih,
  • ozaveščanje o varni rabi interneta (predavanje za starše, učence in učitelje).