PESTER TEDEN PRED KULTURNIM PRAZNIKOM

V tednu pred slovenskim kulturnim praznikom  je na OŠ Raka potekalo več prireditev namenjenih kulturnemu razširjanju obzorja, udeležili pa smo se tudi 15. Pokljuškega maratona.

V četrtek, 3. 2., nas je obiskala uslužbenka ameriške ambasade v Sloveniji, zadolžena za varnost pri organizaciji vseh obiskov ameriških pomembnih gostov v Sloveniji. V slabi uri nam je predstavila svoje delo sedaj v Sloveniji in prej v Egiptu in Pakistanu. Navdušeni smo bili, ker je predstavitev potekala v angleščini in tudi učenci smo ji vprašanja postavili v angleščini, ona pa je nanje izčrpno odgovarjala. Povedala nam je, da sta ji všeč slovenska kulinarika in kultura.

V zvezi s slednjim smo imeli na naši šoli kulturno prireditev, posvečeno našemu pesniku Francetu Prešernu. Oba šolska zbora sta lepo predstavila svoje delo, poslušali pa smo tudi recitacije Prešernovih pesmi. A učenci si še nismo prav oddahnili, ko nas je že čakala delovna sobota. Odpravili smo se na 15. pokljuški maraton in tam uživali v lepem, toplem dnevu in veliki gneči. Najbolj smo bili navdušeni, ko so nas nagradili za tretje mesto med osnovnimi šolami po številu udeležencev. Na Pokljuko smo šli učenci od 5. do 9. razreda in se v šolo vrnili bogatejši za par novih tekaških smuči in smučarske čevlje.

V treh dneh se je zvrstilo veliko dogodkov, a vsi smo bili zadovoljni in bogatejši za nova znanja in izkušnje.

Petra Bizjak in Anamarija Cemič, 9. razred