PRISPEVKI UČENCEV

PROJEKTI

PUBLIKACIJA

Področno tekmovanje iz šaha

V soboto, 12.2.2011, se  je osem učencev naše šole skupaj z mentorjem učiteljem Branetom Košarjem, s šolskim kombijem odpravilo na  področno tekmovanje v  šahu. Predstavniki dečkov so bili iz 3. in 5. razreda. Predstavnice deklic pa smo bile iz 7. razreda.

Ko smo prišli, smo imeli približno pol ure časa, da smo vadili in igrali med seboj, medtem pa so se zbrali vsi predstavniki  šol v Posavju. Prvi so s tekmovanjem pričeli dečki mlajše kategorije ,kjer smo imeli tudi mi svoje predstavnike iz 3. razreda. Ti so dosegli odlično drugo mesto in se uvrstili na državno tekmovanje. Kmalu zatem smo s tekmovanjem pričele deklice starejše in deklica mlajše kategorije. Slednja se je odločila tekmovati v zadnjem hipu, ker je zamenjala obolelo predstavnico iz druge šole in osvojila odlično tretje mesto. Deklice  starejše kategorije smo prav tako osvojile tretje mesto ,saj več ni bilo mogoče. Ostale ekipe v naši kategoriji (dve) sta namreč bili eni najboljših v Sloveniji, celo v Evropi,tako da nismo imele možnosti proti njim.

Sicer pa smo bile ponosne, da smo sploh prišle na to tekmovanje in da smo bile ene izmed redkih šol, ki so si sploh upale pripeljati ekipo starejših deklic proti ostalima dvema ekipama (OŠ Krško, OŠ Blanca in OŠ Raka). Naslednje leto se ga prav tako nameravamo udeležiti in upamo ,da nas bo bilo malo več, predvsem predstavnikov dečkov  starejše kategorije (7-9 razred).