Štev.: 498/2010                                                                                                                              Datum: 18. 6. 2010

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da je bil dne 31. 5. 2010 v Uradnem listu RS št. 43/2010 objavljen Zakon o šolski prehrani (v nadaljevanju zakon), ki je stopil v veljavo z dnem 15. 6. 2010. Po tem zakonu so učenci upravičeni do subvencionirane prehrane, ki jo lahko uveljavite starši oz. skrbniki z vlogo, ki jo je predpisal zakonodajalec in vam jo pošiljamo v prilogi.

Če boste vlogo izpolnili in jo vrnili v šolo še v mesecu juniju, bo vaš otrok upravičen do subvencije s 1. 9. 2010. V primeru kasnejše oddaje vloge bodo upravičeni od naslednjega dne, ko bo šola prejela prijavo.

Na dan uveljavitve Zakona o šolski prehrani znaša:

-         cena malice  0,80 EUR

-         splošna subvencija za malico 0,50  EUR

-         dodatna subvencija za malico 0,30 EUR

-         subvencija za kosilo v višini vrednosti kosila.

S prijavo lahko uveljavljate pravico:

1. do splošne subvencije za malico, do katere so upravičeni vsi učenci, ne glede na dohodek na družinskega člana;

2.  do dodatne subvencije za malico, do katere so upravičeni le tisti učenci, za katere je v odločbi za dodelitev pravice do otroškega dodatka ugotovljen dohodek na družinskega člana do 30 % povprečne plače v Republiki Sloveniji;

-         V izjemnih primerih lahko pridobijo pravico do dodatne subvencije malice tudi tisti učenci, ki ne izpolnjujejo meril po prejšnjem odstavku. Pri ugotavljanju upravičenosti do dodatne subvencije v izjemnih primerih, se upošteva socialni položaj učenca, ki je posledica dolgotrajne bolezni ali smrti v družini, nenadne izgube zaposlitve staršev in naravne ali druge nesreče. Starši morajo v teh primerih posebej utemeljiti vlogo in predložiti listine, ki dokazujejo resničnost navedb, saj si mora šola pred izdajo sklepa pridobiti še soglasje centra za socialno delo.

3. do subvencije za kosilo so upravičeni le tisti učenci, za katere je v odločbi za dodelitev pravice do otroškega dodatka ugotovljen dohodek na družinskega člana do vključno 5,0 % povprečne plače v Republiki Sloveniji.

Učenci, ki bodo upravičeni do dodatne subvencije za malico, bodo skupaj s splošno subvencijo prejeli dodatno subvencijo v višini 1/3 cene malice.

OPOZORILO:
Pogoj za priznanje navedenih subvencij s 1. 9. 2010 je pravilno izpolnjena izjava, ki jo mora prejeti šola v mesecu juniju ali do začetka šolskega leta.
V primeru kasnejše oddaje vloge bodo upravičeni od naslednjega dne, ko bo šola prejela prijavo. Prijavo lahko oddate po pošti ali osebno v tajništvu šole. Prosimo vas, da skrbno izpolnite prijavo in ne pozabite izpolniti izjave do uveljavljanja splošne in morebitnih drugih subvencij. Če ta izjava ne bo izpolnjena, se bo štelo, da se odpovedujete subvenciji iz državnega proračuna. Posebej vas še opozarjamo, da obrazca ne smete spreminjati, ker je predpisan z zakonom.

Zakon si lahko ogledate v Uradnem listu Republike Slovenije, št. 43/2010 z dne 31. 5. 2010. Dostopen je tudi na spletnem mestu Uradnega lista (URL: http://www.uradni-list.si/_pdf/2010/Ur/u2010043.pdf), spletnih straneh šole www.os-raka.si in oglasni deski šole. Predlog pravil, ki bodo urejala šolsko prehrano bodo objavljeni na šolski oglasni deski. Naveden predlog pravil bo sprejel svet šole in bo objavljen takoj po njegovem sprejemu na spletnih straneh šole in oglasni deski šole.

S spoštovanjem!

Ravnateljica Milvana Bizjan

PRILOGA:

-                Prijava učenca na šolsko prehrano