info@os-raka.si

l Koledar za šolsko leto 2010/2011 l Šolski zvonec l Oddelki učencev l
l
Podaljšano bivanje l Prevozi in varstvo vozačev l Dnevi dejavnosti l Šolski red l

Šolski red za učence

1. V šolo prihajajte točno. Zavedajte se, da hodite v šolo zaradi učenja, zato nosite s seboj šolske potrebščine in med poukom sodelujte. Učite se za življenje in ne za šolo (latinski pregovor).

2. Ob vstopu v šolo se vedno preobujte. V primeru, da to kdaj le ne bo potrebno, vas bo obvestil učitelj.

3. Pazite na svojo lastnino, tujo lastnino pustite pri miru. Ne uničujte miz, pohištva, zgradbe ali druge šolske lastnine.

4. Spoštljivo in vljudno se obnašajte do učiteljev, drugih delavcev šole, sošolcev in vseh, ki jih srečujete. Ne uporabljajte kletvic in žaljivk.

5. Skrbite za red in čistočo razreda. Smeti mečete v koš za smeti. Po končanem pouku pospravite svojo mizo in zapustite razred urejen.

6. V času pouka brez dovoljenja  učitelja ne smete zapustiti učilnice, igrišča ali drugega za delo določenega prostora.

7. Redno plačujte vse obveznosti v šoli.

8. Med poukom ne žvečite zvečilnih, ne uživajte hrane ali pijače.

9. Med odmori se mirno družite s prijatelji ali se pripravljajte na pouk. Po zvonjenju v učilnici mirno počakajte na začetek ure. Po hodnikih in stopnicah ne tekajte, temveč hodite umirjeno.

10. Niti med poukom niti med odmorom ne smete uporabljati mobitela. V izjemnih primerih lahko kličete z dovoljenjem dežurnega učitelja. Šola ne prevzema odgovornosti za mobitel, ki ga učenci v šoli ne potrebujejo, saj jim omogočimo telefoniranje s šolskega telefona, če je nujno.

11. Varčujte z energijo. Med odmori ugašajte luči, dobro zapirajte pipe, varčujte s papirnimi brisačami, pozimi zapirajte okna.

12. Senčila za zatemnjevanje učilnic pustite učenci pri miru.

13. Po končanem pouku greste v varstvo  ali  domov.

14. Kajenje, pitje alkohola in uživanje drugih poživil ali mamil v šoli ali na površinah v okolici šole je prepovedano.

15. Doma naredite naloge in se pripravite za naslednji dan.

16. NIKOMUR NE NAREDITE TISTEGA, ČESAR  NE BI ŽELELI, DA DRUGI STORIJO VAM.

Zadnja sprememba:  16.08.2010