COMENIUS

ARHIV 2010/2011

ŠOLSKI KOLEDAR            VZGOJNI NAČRT          BELA KNJIGA

PUBLIKACIJA 2011/2012

---------------------------------------------------------------------------------------------------

LETNA ŠOLA V NARAVI

NEREZINE 2012

1. DAN
Po daljši vožnji mimo Bežic, Zagreba in Delnic, smo čez dolg krški most prišli na Krk. S Krka smo s trajektom prepluli pot do Cresa. Po uri vožnje smo prispeli do naselja Bučanje pri Nerezinah, ki se nahajajo na Otoku Lošinj. Namestili smo se v otroškem letovišču in nadaljevali dan s kosilom. Po kosilu smo odšli na plažo stestirat naše plavalno znanje. Ravno pred koncem nas je ujel močen naliv. Dvojno mokri smo pobegnili v hiške. Popoldan smo pisali dnevnike in reševali naloge, ki so nam jih pripravile učiteljice. Vreme se je kmalu izboljšalo in čas pred večerjo smo izkoristili za odbojko na mivki. Za večerjo smo se najedli špagetov nato pa odšli na sprehod do Nerezin. Kupili smo razglednice za naše starše in si privoščili sladoled. Po vrnitvi v naselje smo se hitro pripravili za spanje. Čeprav naj bi bila ob 22.00 tišina, nam to ni najbolj uspevalo. No, do 22.30 pa smo, mislim, da vsi zaspali.

2. DAN
Zbudili smo se v mokro in oblačno jutro. Pred zajtrkom smo pospravili sobe. Zajtrk je bil raznovrsten. Po zajtrku smo šli na obalo raziskovat življenje ob in v morju. Ugotovitve bomo zabeležili v naše dnevnike.

Po kosilu smo imeli počitek in popoldan smo kljub oblakom na nebu odšli plavat. Proti popoldnevu nas je celo razveselilo sonce. Zvečer smo z učitelji odšli na plažo in prepevali ob spremstvu kitare. Poslušalo nas je kar nekaj mimoidočih. Po petju je bil na vrsti šport. Fantje obeh razredov smo se pomerili v nogometu. Zmaga je s 5 : 1 pripadla 4. a. Deklice so igrale namizni tenis in uživale na vrtiljaku. Zvečer smo prijetno utrujeni popadali v postelje in zaspali.

3. DAN
Ko smo se zbudili, nas je že toplo pozdravilo sonce. Zajtrk nam je zelo teknil, saj smo se pred tem razgibali pri jutranji telovadbi na plaži. Po zajtrku smo imeli pouk v jedilnici. Ob 10.00 pa smo že bili na plaži. Najboljši  plavalci 4. skupine smo plavali zelo daleč. Ko smo se vračali, smo bili že malo utrujeni. Vendar za potapljanje in iskanje školjk nam ni zmanjkalo energije. Po obilnem kosilu smo se spočili in se kmalu spet vrnili na plažo, kjer smo vsak v svoji skupini pilili znanje plavanja. Zvečer smo spet odšli v Nerezine, kjer smo si privoščili sladoled in zapravljali na štantih. Ko smo se vrnili, smo kmalu zaspali.

4. DAN
Ker je mornar Šiljo odpovedal izlet z ladjo, smo se po zajtrku odpravili na bližnji hrib in razgledno točko Vidikovec. Razgled na Bučanje, Nerezine in Lošinj je bil čudovit ...

Ko smo se vrnili z Vidikovca, nam je ohladitev v morju z 22 stopinjami zelo prijala. Zdelo se nam je, da je bila temperatura ta dan najnižja.Pred kosilom smo plavalci najboljših skupin preplavali najdaljšo razdaljo v enem delu. Plavali smo od glavnega pomola do špice. Ocenili smo, da razdalja meri okrog enega km. Ste že kdaj preplavali toliko?

Po kosilu smo se pripravljali za preverjanje znanja, ki ga bomo izvedli v petek. Vadili smo vse tehnike plavanja. Hrbtni in prsni kravel, plavanje prsno, nekateri celo delfina. Zvečer naj bi imeli prireditev Raka ima talent, ki pa je odpadla, ker nas je bilo kar nekaj na slabem glasu (hripavi). Ne skrbite, nismo bolni, le občasno preglasni. Namesto talentov smo odšli odkrivat zaklade nerezinskih stojnic. Nekateri smo porabili še zadnje kune. Ko smo se vrnili v naselje, nas je čakalo presenečenje. Učitelji so nam pripravili pižama party. Zbrali smo se v dveh hiškah in si dali duška.Zelo smo se zabavali.

5. DAN
Vstali smo zelo neučakani, saj nas je ob 10.00 čakal izlet z ladijo na Osor. Bilo je zelo zanimivo. Vožnja z ladjo je bila mirna. Na Osorju, oziroma v mestu Osor sta nam Maj in Nejc predstavila nekaj znamenitosti, ki smo si jih nato skupaj ogledali. Videli smo muzeje, ostanke izkopanin in celo okostnjake, ki so jih ravno izkopavali na enem od arheoloških najdbišč. Izlet smo zaključili še z zadnjim sladoledom.

Po kosilu nas čaka preverjanje znanja plavanja in delfinčki, ki jih bomo skušali osvojiti. Zvečer pa zaključni večer in pokaži kaj znaš. Komaj čakamo na zadnjo večerjo, saj so nam obljubili pico. Jutri do kosilo se bomo z učiteljem Markom še potapljali, po kosilu pa se bomo odpravili proti Raki. Čeprav se imamo zelo lepo, že komaj čakamo, da vas spet vidimo (starši, bratje in sestre).

Zadnja sprememba:  15.06.2012