IGRIVA ARHITEKTURA

V VRTCU NA RAKI

Na vrtec

V petek, 18. 10. 2013, je vrtec pri OŠ Raka gostil predstavnike Centra arhitekture iz Ljubljane, ki vodijo program Igriva arhitektura in je namenjen izobraževanju otrok o grajenem prostoru. Program traja že štiri leta, izvajalci pa so za svoje delo prejeli najvišje strokovno priznanje – Plečnikovo medaljo. Zavod za šolstvo – območna enota Novo mesto je vrtec na Raki predlagal za izvedbo delavnic, ki jih bodo v letošnjem šolskem letu izvedli v samo štirih slovenskih vrtcih.

Izvajalki delavnic sta otroke starejših dveh skupin popeljali v svet igrive arhitekture skozi delavnici Les je lep. Tematika je bila vezana na uporabo lesa v vsakdanjem življenju, prostoru, arhitekturi in oblikovanju. Po uvodnem predavanju so se otroci preizkusili v delavnici »Lesni detektiv« in »Jaz gradim«. Otroci so pri obeh delavnicah rokovali z različnimi lesenimi materiali (peleti, sekanci, žaganje, strojno in ročno delani oblanci) in različnimi vrstami lesa. Materiale so spoznavali preko vseh čutil. Z lesenimi kockami so zgradili  mesto, ki so ga razdelili na štiri dele. Mesto so poimenovali ter ga spoznavali in opazovali iz različnih perspektiv.

Strokovne delavke vrtca se zavedamo pomena vnašanja tovrstnih vsebin v vsakdanje delo in življenje v vrtcu. Okoljska vzgoja, pomen narave, poznavanje njene uporabne vrednosti in njena zaščita pa bi morali postati stalnica.

Na Raki, 21. 10. 2013                                                           Zapisala:

Polona Baznik Dvojmoč

l Vrtec se predstavi l Programi l Oddelki v vrtcu l Kotiček za starše l Utrinki iz vrtca l Aktualno l

Zadnja sprememba: 25.10.2013